Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

22-24/10/2015

fot. Wojciech Grzedziński
Galeriafot. Wojciech Grzedziński

Santander Orchestra to pierwsza w Polsce edycja projektu kulturalnego dla młodych muzyków, studentów i młodych absolwentów uczelni artystycznych. Już pod koniec roku orkiestra ta wystąpi pod batutą światowej sławy dyrygentów, Maestro Krzysztofa Pendereckiego i Johna Axelroda w najlepszych salach koncertowych w kraju.

64-osobowy skład Santander Orchestra został wyłoniony spośród ponad 120 nadesłanych zgłoszeń. Studenci wyższych uczelni muzycznych z całego kraju będą mieli okazję doskonalić swój warsztat i przygotowywać się do trasy koncertowej pod okiem dyrygenta i tutorów, którymi będą uznani w Polsce i zagranicą muzycy i wykładowcy. Warsztaty będą odbywały się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Pierwsze spotkanie odbyło się 19-21 września 2015 r., a kolejne zaplanowane jest na 16-29 listopada 2015 r. Dodatkowo młodzi orkiestranci będą uczestniczyć w sesji coachingowej, zdobywać wiedzę z dziedzin takich jak autoprezentacja, komunikacja medialna, finanse i prawo autorskie. Takie wsparcie dla młodych muzyków jest nie do przecenienia i będzie szansą na zdobycie nowych doświadczeń i pracy w zupełnie w innym środowisku niż warunki, jakie daje praca w orkiestrze na uczelni.

Santander Orchestra jest wspólnym projektem Fundacji MyWay i Banku Zachodniego WBK. Trzymamy kciuki za rozwój młodych muzyków i polecamy koncerty w Lusławicach, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i Szczecinie!

Szczegóły na: www.santanderorchestra.pl

Bank Zachodni WBK, należący do międzynarodowej Grupy Santander, od lat wspiera i promuje nie tylko te projekty, które rozwijają jego działalność biznesową. Kieruje się szeroko pojętym interesem wspólnym, wierząc, że prowadzenie z sukcesem działalności biznesowej zobowiązuje do wspierania kultury i edukacji. Cieszymy się, że Bank Zachodni WBK jest sponsorem głównym Nostalgia Festival Poznań.