Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

22-24/10/2015

Galeria

17:00 Film / spotkanie – „Tabula Rasa” (reż. Mariusz Grzegorzek) i rozmowa Jana Topolskiego z dr hab. Krzysztofem Moraczewskim.
Pokaz rejestracji koncertu z muzyką Arvo Pärta, który odbył się w 1998 r. podczas wizyty Maestro w Poznaniu. Wybrzmi „Tabula Rasa” Arvo Pärta w wykonaniu solistów oraz Orkiestry Młodej Filharmonii pod kierownictwem Marcina Sompolińskiego. Pokazowi rejestracji towarzyszyć będzie rozmowa Jana Topolskiego, krytyka muzycznego i filmowego, z dr hab. Krzysztofem Moraczewskim, kulturoznawcą, na temat muzyki sakralnej.

WSTĘP WOLNY

18:00 Film – „Arvo Pärt. Gra liczb” (reż. Mariusz Grzegorzek). Telewizyjny dokument z 1998 roku, do którego stworzenia pretekstem była wizyta Arvo Pärta w Poznaniu.

WSTĘP WOLNY

20:30 Koncert – Arvo Pärt / „Lamentate” Bartek Wąsik / Orkiestra Kameralna l'Autunno pod batutą Adama Banaszaka. W programie wieczoru trzy utworu o charakterze lamentacyjnym na trzy różne obsady.

Wszystkie wejściówki wydane - w przypadku wolnych miejsc wstęp wolny.

22:00 Film – „Test Pilota Pirxa” (reż. Marek Piestrak). Polsko-radziecka superprodukcja z 1979 roku, w której wykorzystano muzykę Arvo Pärta i Eugeniusza Rudnika.

WSTĘP WOLNY

Filmy i spotkanie: Fundacja Malta, ul. Ratajczaka 44, Arkadia, I p.

Koncert: Fara Poznańska – Bazylika Kolegiacka, ul. Klasztorna 11