Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

22-24/10/2015

warsztaty z MeaKulturą / Nostalgia 2014 / fot. Maciej Zakrzewski
Galeriawarsztaty z MeaKulturą / Nostalgia 2014 / fot. Maciej Zakrzewski

Warsztaty krytyki muzycznej z Fundacją Meakultura na Nostalgia Festival Poznań stworzą okazję do swobodnej dyskusji, konfrontacji poglądów i pozwolą dzielić się na gorąco wrażeniami z festiwalowych wydarzeń. Rusza nabór na bezpłatne warsztaty dla studentów kierunków muzycznych i humanistycznych oraz wszystkich, którzy pasjonują się muzyką.

Każde ze spotkań poprowadzi inna osoba: kulturoznawca, Krzysztof Moraczewski oraz muzykolog i krytyk muzyczny, Ewa Schreiber. Tematyka, nawiązująca do programu festiwalu, będzie dotyczyć współczesnej muzyki religijnej oraz minimalizmu w jego różnych odmianach i kontekstach kulturowych. Gościem warsztatów będzie Jan Topolski, który opowie o zwrocie w stronę minimalizmu w muzyce filmowej.

Komentarze uczestników warsztatów będą publikowane podczas trwania festiwalu na  www.nostalgiafestival.pl i w newsletterze. Felietony i obszerna recenzja zostaną opublikowane na łamach czasopisma internetowego www.meakultura.pl

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia z CV prosimy przesyłać na adres: office@malta-festival.pl do piątku, 16 października, do godz. 12.00 - w tytule wiadomości wpisując: „warsztaty krytyki muzycznej z Meakulturą”. W poniedziałek, 19 października zostaną ogłoszone wyniki naboru.

Warsztaty:

23 października, godz. 15.30 w Fundacji Malta / Krzysztof Moraczewski: Jak pisać o muzyce religijnej
24 października, godz. 15.30 w Fundacji Malta / Ewa Schreiber: Różne oblicza minimalizmu

Redakcja tekstów: Marlena Wieczorek (meakultura.pl)