Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

22-24/10/2015

Galeria

17:00 Spotkanie – Adam Banaszak / Endrik Üksvärav. Spotkanie z dwoma dyrygentami, z Polski i z Estonii, poprowadzi krytyk filmowy i muzyczny Jan Topolski.

WSTĘP WOLNY

18:00 Film – Arvo Pärt i Robert Wilson: „Pasja Adama” / rejestracja spektaklu. Spektakl, który miał swoją premierę w maju 2015 roku jest wynikiem spotkania estońskiego ascety muzyki z łączącym różnorodne środki artystyczne ascetą teatru.

WSTĘP WOLNY

19:30 Film – „Raj Utracony” (reż. Günter Atteln). „Raj utracony” to dokument, którego kanwę stanowi roczny okres przygotowań do premiery „Pasji Adama”, na których tle możemy obserwować codzienne życie kompozytora.

WSTĘP WOLNY

21:00 Koncert – Arvo Pärt / „Adam's Lament”. Chór Kameralny Collegium Musicale pod batutą Endrika Üksvärava  / Jakub Pankowiak / Orkiestra Kameralna l'Autunno pod batutą Adama Banaszaka. Podczas sobotniego wieczoru usłyszymy utwory na chór <i>a capella</i> jak i z towarzyszeniem organów oraz dwie kompozycje na chór i orkiestrę. Festiwal zamknie polskie prawykonanie „Adam's Lament”.

Wszystkie wejściówki wydane - w przypadku wolnych miejsc wstęp wolny.

22:30 Film – „Nasza Muzyka” (reż. Jean-Luc Godard). Film Godarda stanowi próbę rozliczenia się z otaczającą nas rzeczywistością i najnowszą historią. W obrazie skonstruowanym na wzór „Boskiej Komedii” pojawiają się utwory fortepianowe Pärta oraz jego kompozycja „Silouans Song” na orkiestrę smyczkową.

WSTĘP WOLNY

Filmy i spotkanie: Fundacja Malta, ul. Ratajczaka 44, Arkadia, I p.

Koncert: Fara Poznańska – Bazylika Kolegiacka, ul. Klasztorna 11