Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

x

22-24/10/2015

Bartek Wąsik / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaBartek Wąsik / fot. Maciej Zakrzewski

Kiedy podchodziłam do poznańskiej Fary, bo tam w tym roku odbywają się koncerty festiwalu Nostalgia, cała uliczka była zapchana tłumem złożonym w większości z ludzi młodych. Potem ten tłum wszedł do kościoła i wypełnił wszystkie ławki. Po czym siedział cichutko przez cały koncert, bez żadnych prawie kaszli, a już na pewno bez żadnych rozmów. Taka to jest muzyka. Ale że przyjdzie aż tyle ludzi, to się nie spodziewałam. – pisze o wczorajszym otwarciu festiwalu Nostalgia Dorota Szwarcman, krytyczka muzyczna i autorka bloga "Co w Duszy Gra". Nostalgicznie zabrzmiały wczoraj utwory z początków kształtowania się techniki dzwoneczkowej Arvo Pärta w wykonaniu Andrzeja Bauera, Jakuba Jakowicza, Bartka Wąsika i Royal String Quartet. Cieszymy się, że mogliśmy słuchać wczoraj nowych aranżacji kompozycji Pärta w tak licznym gronie.

Zderzenie przepychu poznańskiej fary z prostotą wypełniającej ją muzyki, która jednocześnie napełniała spokojem i wywoływała szybsze bicie serca. Magiczny wieczór zaraz po zwykłym, zabieganym dniu, w samym środku weekendowego, imprezowego Poznania. Właściwie wcale nie zderzenie, tylko HARMONIA.                          
                                                 Ewa Misztal, uczestniczka Warsztatów Krytyki Muzycznej

fot. Maciej Zakrzewski